Smerfny rajd "Poznajemy historię i zabytki Ozorkowa"
Dzisiaj Smerfy z klasy 3a uczestniczyły w pieszym rajdzie historycznym. Najpierw poszukiwały zabytków przyrody w Parku Miejskim, potem odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną, gdzie pani dyrektor Aleksandra Kalinowska pokazała zgromadzone zbiory książkowe oraz wspaniałą zabytkową czytelnię. Tu wysłuchaliśmy też fortepianowego koncertu Smerfetki Oli.
Następnie udaliśmy się do Młodzieżowego Domu Kultury. Obejrzeliśmy tam wystawę pt. „Ozorków 1816–2026”, przygotowaną z okazji 210-lecia nadania miastu praw miejskich. Po ekspozycji oprowadził nas opiekun Izby Historii Miasta Ozorkowa pan Rafał Nowak. Na wystawie zobaczyliśmy kopie dokumentów i map, a także fotografie miejsc i osób związanych z powstaniem oraz rozwojem Ozorkowa oraz kilka ciekawych artefaktów, z których rozpoznaniem Smerfy miały trochę trudności.
Idąc dalej ulicami miasta podziwialiśmy ozorkowską Starówkę: plac, kamienice, kościoły. Poznaliśmy wiele ciekawostek, dotyczących dawnej zabudowy oraz życia naszych przodków.
W końcu dotarliśmy też do Zalewu Miejskiego. Korzystając ze wspaniałej pogody wspaniale bawiliśmy się na plaży, a czas umilały nam lody, pyszne przekąski i wakacyjna muzyka z SurfCafe!
Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że mogliśmy spędzić ten dzień tak ciekawie!
Aleksandra Fliszewska
