Trochę historii

Fotki z 1962 roku (zakończenie roku klas VIII)

foto_1.jpg

foto_2.jpg

 

 

1958

       Prezydium Powiatowej Rady Narodowej w Łęczycy wydało tymczasowe orzeczenie w/s organizacji tej placówki oświatowej, nadając jej nazwę: Szkoła Podstawowa Nr 5 w Ozorkowie.

23 października 586 uczniów i szesnastu nauczycieli pod kierownictwem p. Tadeusza Gałązki usłyszało pierwszy dzwonek inaugurujący rok szkolny 1958/1959.
W tym dniu Radę Pedagogiczną szkoły tworzyli: kierownik Tadeusz Gałązka, z-ca kierownika Zygmunt Teodorczyk, Róża Błaszczyk, Gryzelda Kowalska, Zofia Czaplińska, Czesław Kowalski, Władysław Drozdalski, Jadwiga (Kruk) Drozdowicz, Helena Gałązka, Eugeniusz Marcinów, Jadwiga (Miksa) Czerwińska, Janina Hanuszko, Czesława Jóźwiak, Krystyna Tokarz, Eugeniusz Karwowski, Zdzisława Tomera, Stanisława Granosik.